• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

З нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування

eye

0

Загальні новини

img

Становлення місцевого самоврядування в Україні має багату історію та глибокі традиції, що заклали міцні підвалини для сучасного розвитку громадянського суспільства й демократії.

На органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан територіальних громад, за добробут їх жителів, за створення належних умов проживання мешканцям сіл, селищ і міст. Ті, кого територіальна громада обрала представляти її інтереси і приймати від її імені рішення, несуть відповідальність за втілення в життя основних принципів місцевого самоврядування, яке є конституційним правом кожного громадянина.

Реалії сьогодення ставлять перед нами завдання – спільними зусиллями побудувати Українську державу європейського зразка. За такими змінами — майбутнє держави.

Нині попри труднощі, економічні, соціальні та політичні проблеми, місцеве самоврядування має всі шанси для свого розвитку і зміцнення.

Три роки минуло з того часу, коли були визнані повноваження районної та місцевих рад сьомого скликання. Протягом цього часу депутати та посадовці рад працювали над покращенням добробуту громад.

Упродовж 2018 року в районі зроблено чимало. Значну суму коштів витрачено на ремонт доріг у М’якеньківській, Новомихайлівській, Шевченківській, Покровській сільських радах.

Пащенківська сільська рада підтримала ініціативу своїх жителів і спільними зусиллями було зроблено внутрішній ремонт Будинку культури, придбано та встановлено пластикові вікна, обладнано підігрів сцени.  Також відремонтовано водонапірну башту в с.Яценки та придбано насоси на дві таких башти у с.Пащенки, два прилади обліку води.

На території Сухорабівської громади проведено вуличне освітлення трьох вулиць Сухорабівки, закладено сквер поблизу Центру дозвілля. Зараз виготовляються 7 автозупинок (металевих), весною планується їхній монтаж.

У Калениках проведено благоустрій кладовища, встановлено паркан, проведено інвентаризацію земельної ділянки під Калениківським СБК.

У Лиманській Другій сільській раді було відремонтовано дах сільського Будинку культури. Соціальна угода з сільськогосподарським товариством «Говтва» дала можливість придбати водяний насос, дзвони для Покровської церкви, концертні костюми для Братешківського клубу, покращити благоустрій населених пунктів.

У Лиманській Першій сільській раді  було встановлено водонапірну вежу в с. Тури та прокладено нові водогони в с. Тури і  с. Лиман Перший; відремонтовано дах сільського Будинку культури, укладено тротуарну плитку біля адмінприміщення сільської ради,  зроблено благоустрій території біля пам’ятника загиблим воїнам з укладенням тротуарної плитки.

Шилівська громада цього року вкладала кошти в розвиток дитсадка: обладнано дитячий майданчик, добудовано паркан, замінено світильники, проведено реконструкцію системи опалення. Вкладали і в культуру. Зроблено капітальний ремонт Онищенківського сільського клубу, поточні ремонти Шилівського та Паненківського закладів культури, придбано сценічні костюми у Паненківський сільський клуб. Працювали також над покращенням вуличного освітлення та водопостачанням. Розпочато роботи із розроблення генеральних планів населених пунктів сільської ради та оформлення документів для створення громадських пасовищ.

У Малобакайській та Лобачівській сільських радах виконувались роботи щодо благоустрою територій та покращення соціальної інфраструктури населених пунктів.   

У М’якеньківській громаді цього року проведено монтаж електрообігріву у Михнівському сількому клубі, а також частково реконструйовано мережу вуличного освітлення в селі Михнівка. Також чимало коштів сільського бюджету витрачено на  виготовлення проектів генеральних планів населених пунктів Михнівка і М’якеньківка.

У Новомихайлівській громаді зроблено ремонт Будинку культури, придбано сценічні костюми. Працювали над виготовленням генеральних планів сіл Потеряйки, Нова Михайлівка, Молодиківщина.

На території Піщанської сільської ради проводилась реконструкція водогону в с.Піщане, виготовлено технічну документацію генерального плану с.Піщане. Депутатський корпус приймав рішення про виділення коштів для ремонтних робіт і закупівлю інвентарю у школу та дитячий садок. Оснащено спортивним знаряддям та відремонтовано тренажерний зал, облаштовано танцювальний зал. На двох вулицях змонтовано освітлення, здійснювався благоустрій населених пунктів.

Кукобівська громада цього року проводила  роботу щодо покращення інфраструктури та благоустрою  населених  пунктів: висаджено дерева  і кущі, налагоджено  вивезення  сміття  транспортом сільської  ради, закінчено   реконструкцію  вуличного  освітлення  населених пунктів,  розпочато  роботу  по будівництву  водогону  в села  Долина  та  Лютівка, здійснювались  ремонти  огорож. 

Демидівською сільською радою було виготовлено  генеральний план села Демидівка, замовлено виготовлення генеральних планів сіл Литвинівка та  Пустовари. Взято в комунальну власність  громадські  пастівники. Проведено ремонт  та встановлено опалення  в місцевому Будинку культури. У селах Демидівка, Литвинівка, Пустовари споруджено дитячі майданчики. Виділялись кошти для придбання інвентаря для місцевої футбольної команди.

          Цього року Шевченківська сільська рада працювала над облаштуванням вуличного освітлення в селах Капустяни та Шамраївка, значні роботи з благоустрою проведено у селі Дружба. Чималі кошти вкладено в культуру: зроблено поточний ремонт сільського клубу в с.Шамраївка, придбано сценічні костюми та музичну апаратуру для Шевченківського сільського будинку культури. Створюються умови і для розвитку спорту, завдяки співфінансуванню з різних бюджетів у громаді проводиться реконструкція майданчика зі штучним покриттям.

На території Покровської громади проведені роботи із облаштування стадіону: встановлено глядацькі трибуни, тренажери, придбано спортивний інвентар, покращено матеріально-технічну базу закладів культури. Розпочато роботи із виготовлення генерального плану населених пунктів.

          Федіївською сільською радою проведено роботи щодо ремонту вуличного освітлення, а також покращено матеріально-технічну базу закладів культури.

Упродовж 2018 року органи місцевого самоврядування району активно працювали щодо підготовки та впровадження проектів розвитку територіальних громад.

Цього року завершилася реалізація майже трирічного проекту щодо забезпечення інтернетом територіальних громад району. Він реалізовувався в рамках проекту «Реформа управління на Сході України» за співфінансування Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Його ініціаторами стали Демидівська, Калениківська, Лиманська Перша, Новомихайлівська, Піщанська, Покровська, Решетилівська, Шевченківська, Шилівська громади. Частину коштів було залучено з районного бюджету та від організацій-партнерів. Загальна вартість проекту склала 3 382 063 гривень. У рамках його реалізації виконано роботи щодо прокладання оптоволоконного кабелю загальною протяжністю 48,627 км, встановлено обладнання для безпровідного зв’язку у 7 громадах, підключено 27 закладів соціальної сфери району.

Протягом 2017 року виконавчий апарат районної ради та сільські ради плідно попрацювали і над проектами, які реалізують цього року. За підсумками обласного конкурсу проектів розвитку 2017 року перемогу здобули проекти Малобакайської та Лиманської Другої сільських рад щодо водозабезпечення громад, Покровської - щодо облаштування стадіону, районної ради щодо капітального ремонту хірургічного відділення ЦРЛ та міської ради - «Безпечне місто», а також проект щодо утворення спільного комунального підприємства для Шилівської, Лобачівської, Калениківської, М'якеньківської та Остап'ївської громад. Таким чином, завдяки обласному конкурсу в 2018 році район додатково отримав фінансування в розмірі 2,5 мільйони гривень.

У 2018 році переможцями обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад стали проекти Покровської сільської ради щодо встановлення вуличного освітлення на сонячних батереях, міської ради – «Решетилівка – інноваційний простір» та проект, який об’єднав громади Решетилівського, Кобеляцького, Козельщинського та Новосанжарського районів, щодо утворення спільного органу управління для розвитку туризму. Загальний розмір залучених у громади інвестицій складає 1 млн грн.

Цього року вдруге проведено відбір проектів в рамках обласної програми «Бюджет участі Полтавської області». Мешканці нашого району активно долучилися до цього процесу. Загалом було підготовлено та подано 12 проектів (Решетилівська міська рада – 9, Кукобівська сільська рада – 1, Лобачівська сільська рада – 1, Покровська сільська рада – 1). Перемогу здобули проекти мешканців сіл Долина, Глибока Балка, Колотії, Покровське та Потічок. Таким чином, залучено 500 тис.грн з обласного бюджету на їхню реалізацію.

         Традиційно цього року було проведено свято народної творчості «Решетилівська весна», мистецьке дійство відзначилося особливою масовістю учасників. Крім визнаних місцевих майстрів художньої творчості та численних аматорів до міста з’їхалися майстри народного прикладного мистецтва з багатьох куточків України.

У 2018 році присуджено Решетилівську районну педагогічну премію імені академіка В.О.Пащенка завідуючій районним методичним кабінетом Аллі Костогриз.

Також вручено літературно-мистецьку премію імені Олексія Дмитренка. У 2018 році лауреатом конкурсу стала Анна Калашникова за збірку хореографічних творів «Танці народів світу». ради Районна рада прийняла рішення про збільшення розміру грошової винагороди.

Мали непогані результати у спорті. Команда депутатів району взяла участь у фінальному етапі обласної спартакіади серед депутатів місцевих рад. Мірялися силами у волейболі, футболі, шашках, шахах та настільному тенісі. За результатами змагань депутати районної ради Олег Коцар та Антон Колесніченко, депутат Шевченківської сільської ради Анатолій Обревко потрапили до збірної команди області та змагалися на загальнодержавному рівні у Чорноморську. 

Також команда Решетилівського району брала активну участь у спартакіаді серед сільських, селищних голів, голів районних рад та працівників апарату обласної ради, що відбулася восени  цього року.

Загалом 2018 рік для територіальних громад був насичений важливими справами.

Щиро вітаю жителів територіальних громад, депутатів місцевих рад, секретаря міської ради та сільських голів, посадовців з Днем місцевого самоврядування. Переконаний, що лише наша спільна злагоджена щоденна праця, ініціатива та енергія, ефективне поєднання місцевих та загальнодержавних інтересів перетворять Україну на заможну європейську державу.

Дякую вам за наполегливу і самовіддану працю, високий професіоналізм, компетентність і відповідальність.  Нехай усі життєві негаразди обходять стороною, щира людська вдячність та повага будуть нагородою за нелегку працю, а любов та підтримка рідних зігрівають серця серед щоденних турбот.

 

 

Голова районної ради                                                         Сергій Колотій

Назад до розділу

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

+3805363 21247 rech_rda@adm-pl.gov.ua icon

Опитування

Заяц

100,00%

,00%

Триває до 20/12/2018

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію