Галушка Марія Петріівна народилася в с. Михнівка Решетилівського району Полтавської області.
Марія мріяла стати вчителькою, тому розпочала свою трудову біографію на посаді старшої піонервожатої. У 1953 році вступила на заочне відділення філологічного факультету Полтавського педагогічного інституту ім. В. Г. Короленка.
У 1958 році Марію Петрівну перевели працювати учителем української мови та літератури в Демидівську школу. Молода вчителька брала активну участь у громадському житті навчального закладу. Була головою профсоюзного комітету, лектором, пропагандистом. Вона здобула неабиякий авторитет та шану не тільки серед колег у школі, а і в районі. Тому в 1969 році її призначили директором Миколаївської школи, де їй вдалося зробити чимало корисного та позитивного.
У 1972 році Галушку М.П. призначили завідувачем Решетилівського районного відділу освіти, де вона сповна проявила свій педагогічний хист, організаторські здібності для налагодження справ на цій відповідальній ділянці. Відділ освіти був у області на доброму рахунку.
У 1975 році Марію Петрівну переводять працювати секретарем Решетилівського райкому партії в команду до Івана Григоровича Боровенського. Працюючи на цій посаді, Марія Петрівна показала себе, як вмілий організатор і координатор значних справ. В роки соціальної перебудови, розгорнутої в районі у 80-х роках, вона зокрема відповідала за будівництво та введення в експлуатацію об’єктів соціальної сфери. Опікувалася спорудженням і комплектацією всім необхідним десятків об’єктів — це школи, дитячі садки, заклади медицини, будинки ветеранів, магазини, спортивні зали. В роботі проявляла активність і творчість. Її постійні пошуки дали зримі результати у зміцненні матеріальної бази сіл району і особливо Решетилівки. Десятки запланованих об’єктів було вчасно та на високому рівні збудовані, укомплектовані та отримали путівки в життя.
Впродовж всього шляху Галушка М.П. демонструє відповідальність, тверду життєву позицію. За самовіддану плідну працю вона відзначена Почесними грамотами Міністерства освіти України, обласними відзнаками. Їй присвоює но звання „Відмінник народної освіти”, нагороджено медаллю „За доблесну працю”, „Ветеран праці”.
Майже півстоліття Марія Петрівна проживає в Решетилівці. І сьогодні вона підтримує тісний зв’язок з ветеранської організацією, сумлінно виконує будь-яке посильне їй доручення, ніколи не байдужа до чужих проблем та громадських питань міста.
Рішенням 22 сесії Решетилівської міської ради від 10 жовтня 2019 року Марії Петрівні Галушці присвоєно звання „Почесний громадянин міста Решетилівка”