• Пошук по документах

Лисенко Іван Микитович

Лисенко Іван Микитович народився 30 листопада 1938 року в селі Сухорабівці в селянській сім’ї. Тіт пройшло його дитинство й юність. Після загибелі батька – Микити Степановича – на війні в грудні 1944-го, мати – Євдокія Іванівна – залишилася з чотирма дітьми. Іван, коли навчався в школі, під час літніх канікул працював у колгоспі. Місцеву десятирічку закінчив у 1956 році із золотою медаллю.

Того ж року поступив на агрономічний факультет Полтавського сільськогосподарського інституту, який закінчив у 1961-му. Отримав направлення на роботу в рідний район. Свою трудову діяльність розпочав на посаді дільничного агронома в Демидівському колгоспі. Після утворення дослідного опорно-показового господарства в селі Шевченковому став працювати інженером-агролісомеліоратором.

З 1963 по 1967 рік Іван Микитович обіймав посаду старшого агронома районного виробничого управління з вирощування технічних культур, зокрема цукрових буряків, соняшнику.

П’ять років виконував обов’язки інструктор, завідуючого оргвідділом, потім – другого секретаря в Решетилівському райкомі партії.

У квітні 1972 року І.М.Лисенка обрали головою виконкому Решетилівської районної ради. Працюючи на цій посаді Іван Микитович поклопотався про будівництво двох капітальних залізобетонних мостів через річку Говтва, Також він виступив у числі організації газифікації нашого краю, домігся, щоб у районі запрацював свій асфальтобетонний завод, щоб було розпочато широкомасштабну роботу з розчистки річки Говтва.

Перебував з 1984 по 1997 року на посадах начальника обласного управління Держстраху та завідуючого відділом Полтавської облдержадміністрації.

За багаторічну плідну працю на відповідальних посадах Іван Микитович нагороджений орденом «Знак Пошани», медалями за «Трудову доблесть», «За доблесну працю». Неодноразово обирався депутатом Полтавської обласної та Решетилівської районної рад.

Рішенням Х сесії Решетилівської міської ради VII скликання в 2018 році Івану Микитовичу Лисенко присвоєно звання «Почесний громадянин  міста Решетилівка».